V nemocniciach na Zemplíne je situácia kritická. Voľných je už len 12 covidových lôžok

22.11.2021 13:47

Po miernom poklese počtu pacientov s ochorením Covid-19, ktorý začiatkom minulého týždňa evidovali štyri nemocnice siete Svet zdravia na Zemplíne, sa kapacita covidových lôžok začala opäť napĺňať. Počet hospitalizovaných stúpol za šesť dní o 23 osôb, zariadenia aktuálne disponujú spolu 12 voľnými covidovými lôžkami. Žiadne nie je dostupné v humenskej nemocnici.

Muž odmietol hospitalizáciu, na druhý deň skončil na pľúcnej ventilácii. Na covid oddelení ležia najťažšie prípady, opisuje lekár
Foto: TASR/Michal Svítok

Vyplýva to z informácií, ktoré poskytla PR špecialistka súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti Bianka Krejčíová. Humenská nemocnica má v pondelok obsadených všetkých 40 reprofilizovaných lôžok, na 100 percent sú vyťažené aj tri dostupné umelé pľúcne ventilácie.

V michalovskej nemocnici, kde v utorok 16. novembra evidovali 70 hospitalizovaných pacientov s ochorením Covid-19, je aktuálne k dispozícii jedno z 81 dostupných lôžok. V prevádzke je tiež sedem z ôsmich ventilácií.

O 78 pacientov na covidových lôžkach sa starajú zdravotníci v nemocnici v Trebišove, podporu pľúcnej ventilácie si vyžaduje zdravotný stav troch hospitalizovaných. Zariadenie tak disponuje piatimi voľnými lôžkami a jednou ventiláciou.

Z 33 na 46 stúpol počet pacientov hospitalizovaných s ochorením spôsobeným novým koronavírusom v nemocnici vo Vranove nad Topľou. Nemocnica hlási stopercentné vyťaženie štyroch ventilácií, dostupných má ešte šesť covidových lôžok.

Máš dobrý tip na reportáž?

Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.

Zistiť viac
zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok