Dacia zažíva s modelom Spring v Európe veľký úspech

Dacia zažíva s modelom Spring v Európe veľký úspech
Zdroj foto: Dacia
Dacia s malým mestským elektromobilom Spring doslova trafila klinec po hlavičke. Ponúka takmer neprekonateľný pomer ceny a protihodnoty, ktorú za svoje peniaze dostanete

Predaj nového elektromobilu Spring beží už zhruba 8 mesiacov. Jeho primárne miesto určenia je mesto, po ktorom vás dokáže prepravovať doslova za pár eur. Svojou cenou a vlastnosťami za 8 mesiacov predaja presvedčila novinka až 40 tisíc záujemcov po celej Európe.

Vo Francúzsku Dacia dokonca spustila špeciálny program splátok, ktorý umožňuje záujemcom vlastniť Spring už za 89 eur mesačne. Dodávky prvých zákazníckych áut začali v októbri. Na hlavných predajných trhoch, ako Nemecko či Taliansko si za prvé tri mesiace objednalo Spring 16 tisíc zákazníkov. V momente týchto objednávok však zákazníci nemali auto možnosť vidieť ani vyskúšať. Novinka ich oslovila natoľko, že sa ju rozhodli kúpiť aj na slepo.

Slovenská cena začína na sume 16700 eur. Prejsť 100 kilometrov vás bude stáť približne len 2 eurá, čo je podstatne menej ako s najúspornejším malým autom. Čo však dostanete za svoje peniaze? Čistý elektromobil s výkonom 45 konských síl, ktorý dokáže v kombinovanom cykle prejsť 230 kilometrov a v mestskej premávke až 305 kilometrov. Dojazd zabezpečuje batéria s kapacitou 27.4 kWh, ktorá sa dokáže pomocou DC nabíjačky dobiť z 0% na 80% za približne hodinu.

Interiér je určený pre 4 pasažierov a disponuje vo svojej triede najväčším batožinovým priestorom s objemom 290 litrov. Nájdeme tu aj 7 palcovú dotykovú obrazovku multimediálneho systému, ktorá umožňuje zrkadlenie mobilu pomocou CarPlay a Android Auto.

Zvonku je hneď na prvý pohľad jasné, o auto akej značky sa jedná. Napovedá tomu typická predná maska a svetlomety, ktoré svojou grafikou pripomínajú tie z novej Dacie Sandero. Moderný dizajn môžu dopĺňať oranžové detaily, ktoré osviežia celkový vzhľad.

Dacia priniesla takmer neprekonateľný pomer ceny a kvality, za čo aj žne adekvátny úspech naprieč celou Európou. Dá sa očakávať, že novinka bude úspešná aj na našom trhu, a tak je len otázkou času, kedy naše mestské cesty zaplavia tieto malé elektrické autá.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá