Vyčerpaným zdravotníkom ide na pomoc armáda. Nemocnice posilnia vojenskí lekári

24.11.2021 13:17

Vyradenie nových vojenských lekárov sa uskutočnilo v stredu v priestoroch Akadémie ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši. Všetci jedenásti budú okamžite nasadení do nemocníc. Informovala o tom hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

úmrtia nemocnica lôžko choroba 1140px (TASR/Michal Svítok)
Foto: TASR/Michal Svítok

"Lekári a vôbec zdravotnícky personál je v súčasnosti naozaj nad zlato. Preto som rád, že nesmierne vyčerpaných hrdinov v bielych plášťoch posilnia ďalší lekári z radov ozbrojených síl. Sme tu pre občanov a pre záchranu ich životov a zdravia sme pripravení poskytnúť všetky dostupné kapacity," uviedol minister obrany Jaroslav Naď. Novým vojenským lekárom zaželal veľa síl v službe vlasti.

Ako priblížil hlavný lekár Ozbrojených síl SR Roman Jantoš, v rámci prípravnej štátnej služby lekári úspešne absolvovali základný vojenský výcvik v Základni výcviku a mobilizačného doplňovania Martin a dôstojnícky kurz pre absolventov vysokých škôl na Akadémii ozbrojených síl. "Dvaja z jedenástich nových lekárov už majú ukončenú špecializáciu, ostatní sú zaradení do špecializačného štúdia v rôznych špecializačných odboroch," ozrejmil.

V zdravotníckych zariadeniach na Slovensku sú aktuálne nasadení všetci dostupní vojenskí lekári - 35 z nich pôsobí priamo v nemocniciach a traja v ambulanciách, pričom v najbližších dňoch ich bude nasledovať aj posila jedenástich nových lekárov ozbrojených síl.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok