Kollár: Podporíme reformu nemocníc, ak rezort zdravotníctva zapracuje požiadavky z regiónov

TA3 TASR
13.11.2021 11:58

Koaličné hnutie Sme rodina je prístupné zahlasovať za zdravotnícku reformu, no len v prípade, že Ministerstvo zdravotníctva SR zapracuje do legislatívneho návrhu pripomienky a požiadavky nemocníc.

Kladenie vencov na vojenskom cintoríne
TA3 / David Duducz

Líder hnutia Sme rodina a predseda Národnej rady SR Boris Kollár to uviedol v sobotu počas pracovnej návštevy nemocnice v Zlatých Moravciach.

Reforma nemocníc prešla v parlamente do druhého čítania bez hlasov hnutia Sme rodina, ktoré ju nepodporilo. „Neznamená to, že sme proti reforme, pretože je jasné, že reformu treba urobiť. Nie však v predloženej podobe,“ povedal Kollár.

Podľa jeho slov sa však začína situácia postupne otáčať. „Minister zdravotníctva a úradníci ministerstva začali chodiť po regiónoch a konečne začali s nimi komunikovať. Pokiaľ sa dohodnú s regiónmi tak, aby boli ľudia spokojní, aby sa z nemocníc nestali len komunitné nemocnice, ktoré nebudú mať zazmluvnené ani výkony, aby mali garantované finančné zdroje, cez ktoré budú vedieť poskytovať zdravotnú starostlivosť, je naše hnutie pripravené v druhom čítaní reformu podporiť,“ potvrdil Kollár.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok