Jedno oddelenie museli zavrieť, aby rozšírili to covidové. Na Gemeri sa plnia nemocnice

TA3 TASR
12.11.2021 10:34

V nemocniciach na Gemeri výrazne pribúdajú pacienti s ochorením Covid-19. Kým v Rožňave v piatok otvárajú v poradí tretiu ošetrovaciu jednotku pre pacientov s novým koronavírusom, v Rimavskej Sobote sú kapacity po tretej fáze reprofilizácie lôžkového fondu naplnené približne na 90 percent. Informovala o tom hovorkyňa siete nemocníc Svet zdravia Bianka Krejčíová.

Poľsko
TASR/AP

V Rimavskej Sobote evidujú za posledných desať dní výrazný nárast pacientov s ochorením Covid-19. Vo štvrtok tam bolo hospitalizovaných 31 ľudí s novým koronavírusom, päť z nich na lôžkach s umelou pľúcnou ventiláciou.

„Počet pacientov s ochorením Covid-19 je v Nemocnici Svet zdravia Rimavská Sobota na vzostupe, pričom 85 percent sú pacienti, ktorí neboli očkovaní. V nemocnici je naplnená kapacita kyslíkových lôžok na 93 percent a lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou na 90 percent,“ priblížila Krejčíová.

Nárast pacientov evidujú aj v nemocnici v Rožňave. Kým v septembri na covidovom oddelení prijali päť a v októbri 14 pacientov, za november je to už 39 hospitalizácií. K štvrtku bolo v rožňavskej nemocnici obsadených 33 z 37 reprofilizovaných lôžok.

„Na začiatku novembra nemocnica pre súčasnú situáciu uzavrela fyziatricko-rehabilitačné oddelenie a otvorila druhú ošetrovaciu jednotku covidového oddelenia. Od 12. novembra otvára tretiu ošetrovaciu jednotku covidového oddelenia,“ poznamenala Krejčíová. Nemocnice siete Svet zdravia v regióne Gemer zatiaľ elektívne výkony nepozastavili.

Máš dobrý tip na reportáž?

Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.

Zistiť viac
zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok