Zigo zamestnával Sulíkovu dcéru. Kontrakt medzi jeho kanceláriou a rezortom hospodárstva preverujú

TA3 TASR
10.11.2021 10:05

Medializovaný kontrakt právnej kancelárie ius aegis advokáta Radoslava Ziga a organizácií spadajúcich pod Ministerstvo hospodárstva SR preveruje Úrad pre verejné obstarávanie. Zigo donedávna zamestnával dcéru ministra hospodárstva Richarda Sulíka a je zároveň nominantom štátu v Dozornej rade Slovenských elektrární.

Úrad pre verejné obstarávanie budova 1140 px (TASR/Martin Baumann)
TASR/Martin Baumann

„Môžem potvrdiť, že v kontexte medializovaných informácií začal Úrad pre verejné obstarávanie v rámci svojich kompetencií z vlastného podnetu preverovať postup Ministerstva hospodárstva SR, Úradu pre reguláciu sieťových odvetví a Slovenských elektrární pri zazmluvňovaní právnych služieb,“ uviedol predseda ÚVO Miroslav Hlivák.

Prepojenie právnej kancelárie Radoslava Ziga s organizáciami spadajúcimi do kompetencie MH odsúdili aj niektorí koaliční poslanci. Predseda Výboru Národnej rady SR pre hospodárske záležitosti Peter Kremský pripomenul, že Zigo bol spolu so Sulíkovou dcérou aj členom delegácie na svetovej výstave EXPO Dubaj 2020.  

Len tesne pred odletom do Dubaja dokonca jeho spoločnosť ius aegis uzavrela zmluvu v hodnote 51-tisíc eur na dodávku právnych služieb s predsedom Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Andrejom Jurisom, ďalším priamym nominantom Sulíka.

Kremský poznamenal, že Slovenské elektrárne sú pritom ako maloobchodný predajca elektriny a plynu regulovaným subjektom zo strany regulačného úradu, čiže bol takouto zmluvou zrejme porušený zákon, hoci minister tvrdí opak.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok