Ako je to s liečebnými kúpeľmi? Na farbe okresu v Covid automate nezáleží

Ako je to s liečebnými kúpeľmi? Na farbe okresu v Covid automate nezáleží
Zdroj foto: SITA ilustračné
Prírodné liečebné kúpele a kúpeľné liečebne svoje služby ponúkajú stále, nezáleží na tom, v akej farbe Covid semaforu sa nachádza daný okres, v ktorom fungujú.

Liečebné kúpele sú otvorené

Ako upozornila Asociácia slovenských kúpeľov, ide o zdravotnícke zariadenia, preto svoje prevádzky môžu mať otvorené pre pacientov v režime, ktorý neobmedzuje poskytovanie kúpeľnej starostlivosti ako ústavnej zdravotnej starostlivosti.

"Jednotlivé liečebné kúpele prijímajú pacientov prichádzajúcich na liečbu s odporúčaním lekára, pričom k dispozícii majú všetky služby a procedúry, ktoré spĺňajú podmienky nevyhnutné v čase pandémie," uviedla asociácia vo svojom stanovisku.

Dodržiavajú prísne opatrenia

Pripomenula, že jednotlivé liečebné kúpeľné zariadenia dodržiavajú prísne hygienické a epidemiologické opatrenia v súlade s nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva SR, aby pacienti aj zamestnanci boli maximálne chránení pred šírením nového koronavírusu.

Zdôraznila, že je dôležité rozlišovať medzi rekreačnými zariadeniami, ako sú wellness kúpele v hoteloch, kúpaliská a akvaparky, ktoré sú uzavreté z dôvodu opatrení v príslušných okresoch, a prírodnými liečebnými kúpeľmi, ktorých zriaďovateľom je Ministerstvo zdravotníctva SR.

Aktuálny zoznam prírodných liečebných kúpeľov je dostupný na webe MZ SR, ako aj na webe Asociácie slovenských kúpeľov.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá