Lengvarský je pripravený rokovať o zmenách Covid automatu po sviatkoch

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) je otvorený diskusii o zmenách Covid automatu a uvoľnení opatrení pre očkovaných, ale až po sviatkoch a s prihliadaním na aktuálnu epidemiologickú situáciu. Uviedla to hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová s tým, že minister pristupuje k ochrane zdravia ľudí zodpovedne a počúva názory odborníkov. Reagovala tak na návrhy strany SaS.

Ministerstvo zdravotníctva je podľa slov hovorkyne otvorené konštruktívnej diskusii o uvoľnenejších pravidlách pre ľudí, ktorí sa chránia pred vážnym priebehom ochorenia Covid-19 očkovaním. Pripomenula, že konzílium odborníkov minulý týždeň konštatovalo, že uvoľnenie opatrení v čiernych okresoch pre zaočkovaných pred Sviatkom všetkých svätých a Pamiatkou zosnulých neodporúča.

"Keďže sa očakáva, že ľudia budú počas týchto dní cestovať, a preto z dôvodu ochrany zdravia a životov je dôležité byť obozretný a robiť maximum pre to, aby sme eliminovali šírenie vírusu. Minister ich odporučenie vypočul a ako lekár sa s ním stotožnil," ozrejmila hovorkyňa s tým, že po sviatkoch je Lengvarský otvorený diskusii o tejto problematike.

Predstavitelia SaS v stredu avizovali návrhy zmien v Covid automate. Žiadajú väčšiu slobodu pre očkovaných proti ochoreniu Covid-19. Navrhuje umožniť vstup zaočkovaným do prevádzok, ktorých majiteľ je rovnako zaočkovaný, a to aj v čiernych okresoch. Chce tiež, aby mali ľudia po prekonaní ochorenia Covid-19 rovnaké slobody ako zaočkovaní, keďže majú protilátky a rovnako predstavujú nižšie epidemiologické riziko.

Pozrite si celú tlačovú besedu Richarda Sulíka a Jany Bittó Cigánikovej o ich návrhoch:

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá