V Českých nemocniciach leží vyše tisíc pacientov s covidom. Viac ako sto je v ťažkom stave

V Českých nemocniciach leží vyše tisíc pacientov s covidom. Viac ako sto je v ťažkom stave
Zdroj foto: TASR/AP
V Českej republike pribudlo za pondelok 4262 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo predstavuje výrazný nárast (o 1733) oproti údajom spred týždňa. Ide však o podobne vysoký počet, aký zaznamenali v ČR v piatok, keď bola v krajine takisto prekonaná hranica vyše 4-tisíc infikovaných.

V nemocniciach leží po prvý raz od mája vyše tisíc pacientov s covidom. Hospitalizovaných je 1055 osôb, pričom 156 z nich je v ťažkom stave (o 14 viac než deň predtým). Za uplynulý deň pribudlo 135 ľudí, ktorí museli byť v súvislosti s nákazou prevezení do nemocnice.

Vlani bolo v českých nemocniciach vyše tisíc pacientov s covidom už koncom septembra – a keď vrcholila jesenná vlna pandémie, bolo v starostlivosti lekárov v nemocniciach až viac ako 8-tisíc covidových pacientov. Tento rok začiatkom marca bolo hospitalizovaných vyše 9-tisíc ľudí, pripomína ČT24. V tom čase však nemocnice obmedzili liečbu iných pacientov a osoby nakazené covidom umiestňovali aj na iné oddelenia.

Tzv. incidenčné číslo (počet novonakazených za sedem dní na 100-tisíc obyvateľov) sa zvýšilo na 217, pričom za týždeň narástlo o 16. Od pondelka začali v Česku platiť prísnejšie opatrenia. Po novom je potrebné nosiť respirátory vo všetkých vnútorných priestoroch vrátane pracovísk, ak nie je možné dodržať rozstupy aspoň 1,5 metra.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá