V Poľsku otvárajú vojenskú nemocnicu. Chcú navýšiť počet lôžok pre pacientov s Covid-19

V Poľsku otvárajú vojenskú nemocnicu. Chcú navýšiť počet lôžok pre pacientov s Covid-19
Zdroj foto: TASR/Michal Svítok
Poľsko plánuje navýšiť o 10-tisíc počet lôžok určených pre pacientov s ochorením Covid-19 a znovuotvoriť provizórnu vojenskú nemocnicu, ktorú zriadili na leteckej základni vo štvrti Okecie na predmestí Varšavy.

"So súhlasom ministerstva obrany sme sa rozhodli opätovne spustiť vojenskú nemocnicu na letisku (Okecie). ," uviedol v pondelok pre poľskú súkromnú televíziu Polsat námestník poľského ministra zdravotníctva Waldemar Kraska.

Poľsko má podľa neho v súčasnosti k dispozícii 10-tisíc lôžok pre pacientov s covidom, z toho polovica je už obsadená. V nasledujúcich dňoch ministerstvo plánuje tento počet navýšiť o ďalších 10-tisíc. Okrem nemocnice vo varšavskej štvrti Okecie bude v krajine otvorených ešte niekoľko ďalších dočasných nemocníc, aby "bol počet lôžok dostačujúci pre všetkých pacientov," uviedol Kraska.

Počet nakazených v Poľsku sa aktuálne každý týždeň zdvojnásobuje. V sobotu hlásili v krajine po prvý raz od mája viac ako 6-tisíc novoinfikovaných.

Poľský minister zdravotníctva Adam Niedzielski v pondelok varoval, že vláda zváži zavedenie prísnejších reštrikcií v prípade, ak denný prírastok nakazených presiahne 7-tisíc. Podľa poľského ministerstva zdravotníctva bolo v pondelok s Covid-19 hospitalizovaných 5042 pacientov, z toho 444 bolo napojených na pľúcnu ventiláciu.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá