Na očkovanie treťou dávkou proti Covid-19 si ďalšie skupiny ešte počkajú

Na očkovanie treťou dávkou proti Covid-19 si ďalšie skupiny ešte počkajú
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
Registrácia na tretiu dávku očkovania proti ochoreniu Covid-19 pre ďalšie skupiny sa zatiaľ nespustila. Informuje o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky Zuzana Eliášová, rezort v spolupráci s Národným centrom zdravotníckych informácií finalizuje technické detaily.

"Je nepustím žiadny systém registrovania alebo organizácie, o ktorom nie som presvedčený, že bude fungovať," povedal v pondelok minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Avizoval, že v utorok sa pre riešenie tejto situácie stretne so šéfom NCZI Pavlom Capkom.

O možnosti prihlásiť sa na tretiu dávku pre ľudí nad 55 rokov, ale aj pre pacientov s chronickým ochorením či osoby s rizikovou prácou vo štvrtok informovala po zasadnutí konzília odborníkov jeho členka a primárka Kliniky infektológie a geografickej medicíny Univerzitnej nemocnice Bratislava - Kramáre Alena Koščálová. 

Zdôraznila, že ak pozvánku na tretiu dávku dostanú ľudia, ktorí majú pocit, že by na ňu nemali ísť, mali by sa obrátiť na svojich všeobecných lekárov.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá