Počet nakazených v Česku rastie, pribudli tisícky nových prípadov

Počet nakazených v Česku rastie, pribudli tisícky nových prípadov
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
V Česku pribudlo za piatok 4 224 nových prípadov nákazy koronavírusom, pričom deň predtým pribudlo 3 648 a minulý piatok 1 781 novoinfikovaných.

Ako píše spravodajský server Novinky.cz, počty novoinfikovaných, hospitalizovaných a mŕtvych v uplynulom týždni prudko narástli. Na začiatku septembra pribúdali každý deň dve až tri stovky nakazených, v nemocnici bolo s koronavírusom približne 60 ľudí a každý týždeň s covidom zomrelo niekoľko ľudí. Oproti predchádzajúcemu piatku vzrástol počet hospitalizovaných o skoro dve tretiny na 834 a za posledný týždeň zomrelo v súvislosti s covidom 62 osôb, čo je o 18 viac, než za celý september.

Podľa Noviniek tento prudký nárast nových prípadov nákazy potvrdzuje zrýchlenie covidovej epidémie, ktoré sa prejavuje aj v ďalších európskych krajinách. "Keby sme neboli zaočkovaní aspoň tak, ako sme, je v tejto chvíli v nemocniciach s ťažkým priebehom  šesťkrát až desaťkrát viac ľudí, bohužiaľ je však stále veľa ľudí nezaočkovaných," povedal pre Novinky riaditeľ Ústavu zdravotníckych informácií a štatistiky Ladislav Dušek. Podľa údajov českého ministerstva zdravotníctva celkovo od začiatku pandémie zaznamenali v Česku už vyše 30 600 úmrtí v súvislosti s covidom a viac ako 1,72 milióna prípadov nákazy.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá