Talianskeho expremiéra Berlusconiho zbavil súd obvinenia z údajného podplácania svedka

Talianskeho expremiéra Berlusconiho zbavil súd obvinenia z údajného podplácania svedka
Zdroj foto: TASR/AP
Talianskeho expremiéra Silvia Berlusconiho zbavil súd obvinenia z údajného podplácania svedka so zámerom zaistiť si oslobodzujúci rozsudok v prípade jeho neslávnych erotických večierkov a požadovania sexu od neplnoletej prostitútky.

Miliardár, mediálny magnát a líder strany Forza Italia čelil obvineniam, že podplatil pianistu Danila Marianiho, od ktorého žiadal, aby klamal v procese v roku 2013. Informovala o tom vo štvrtok agentúra Reuters. Prípad sa týkal aféry známej ako bunga bunga, ktorá je spätá s tanečnicou z nočného klubu, Maročankou Karim Mahrúgovou, prezývanou Ruby. Tá sa zúčastňovala na divokých večierkoch v Berlusconiho vile v roku 2010, keď bol ešte premiérom a ona mala iba 17 rokov.

Berlusconi bol predtým súdený za požadovanie sexu od neplnoletej prostitútky, ale pri odvolaní ho pre nedostatok dôkazov oslobodili. Marianiho v máji odsúdil súd v Siene na dva roky väzenia za to, že klamal v tomto pôvodnom procese, keď tvrdil, že fyzický kontakt Berlusconiho s jeho ženskými spoločníčkami predstavoval iba podanie si rúk. Súd ho vo štvrtok taktiež zbavil obvinenia z brania úplatkov, píše Reuters.

Berlusconi čelil viacerým súdnym procesom, okrem iného aj pre korupciu a daňový podvod. Expremiér obvinenia vždy rozhodne odmietal. Aj vo vysokom veku je Berlusconi, ktorý vlani v septembri prekonal koronavírus a tiež obojstranný zápal pľúc, naďalej politicky aktívny. V júli 2019 sa stal vo veku 82 rokov najstarším poslancom Európskeho parlamentu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá