Trump prichádza s Pravdou. Bývalý prezident si vytvoril vlastnú sociálnu sieť

Bývalý americký prezident Donald Trump predstavil svoju vlastnú sociálnu sieť. Podľa neho má konkurovať súčasným platformám a postaviť sa ich tyranii. Trump svoju sieť založil po tom, ako mu Facebook a Twitter zrušili účty.

Platformu bude vlastniť spoločnosť Trump Media & Technology Group, ktorá má v úmysle spustiť aj predplatenú video službu na požiadanie, ktorá bude obsahovať zábavné programy.

"Vytvoril som TRUTH Social a Trump Media & Technology Group, aby som sa postavil tyranii Big Tech (veľké technologické spoločnosti). Žijeme vo svete, kde má (afganské militantné hnutie) Taliban obrovskú prítomnosť na Twitteri, no váš obľúbený americký prezident bol umlčaný. To je neprijateľné," zdôraznil Trump vo vyhlásení. 

Trumpove kontá na Twitteri, Facebooku a ďalších sociálnych sieťach boli zablokované po útoku jeho priaznivcov na sídlo Kongresu vo Washingtone, ku ktorému došlo 6. januára. Kritici Trumpovi vyčítali, že k útoku podnecoval aj svojimi statusmi, čím porušil pravidlá on-line sietí. Krátko pred útokom vyslovil doteraz nepreukázané obvinenia z podvodov v prezidentských voľbách, ktoré prehral.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá