Počet nových prípadov koronavírusu vo svete klesá. Európa je však výnimkou

Počet nových prípadov koronavírusu vo svete klesá. Európa je však výnimkou
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
Svetová zdravotnícka organizácia zaznamenala počas uplynulého týždňa v Európe sedempercentný nárast nových prípadov nákazy koronavírusom. Ide o o jediný región na svete, kde sa týždenný prírastok počtu nakazených zvýšil oproti predchádzajúcemu týždňu.

WHO uviedla, že celosvetovo minulý týždeň pribudlo približne 2,7 milióna nových prípadov ochorenia COVID-19 a viac ako 46-tisíc úmrtí, podobne ako predchádzajúci týždeň. Najviac prípadov hlásili Británia, Rusko a Turecko.

Najväčší pokles prípadov nákazy (o zhruba 16–18 percent) zaznamenali v Afrike a západnom Tichomorí. V Afrike zároveň klesol počet úmrtí v spojitosti s covidom o približne štvrtinu, a to aj napriek značnému nedostatku vakcín na kontinente. 

Ostatné regióny vrátane Severnej aj Latinskej Ameriky a Blízkeho východu hlásili podobné čísla ako predchádzajúci týždeň, uviedla WHO. Informovala o tom v stredu agentúra AP.

Oproti tomu v Európe už tretí týždeň po sebe počet prípadov nákazy stúpa. Za uplynulý týždeň v tejto zemepisnej oblasti hlásili približne 1,3 milióna novoinfikovaných. Podľa WHO tam zaznamenala nárast počtu prípadov viac než polovica krajín.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá