NHL: Chára odohral prvé minúty v drese New York Islanders, Černák si pripísal asistenciu

15.10.2021 08:05

Slovenský hokejista Erik Černák prispel asistenciou k víťazstvu Tampy Bay na ľade Detroitu 7:6 po predĺžení.

V nočnom súboji NHL prehrával dvojnásobný obhajca titulu 0:3, 1:4 aj 3:6, napokon však dokázal vyrovnať a v predĺžení rozhodol vďaka druhému gólu českého útočníka Ondřeja Paláta. Domácim nestačili ani štyri presné zásahy Tylera Bertuzziho.

Ďalší slovenský obranca Zdeno Chára odohral 16 minút a 21 sekúnd vo svojom prvom zápase v drese New Yorku Islanders od sezóny 2000/2001. Odsedel si dvojminútový trest, pripísal si plusový bod, urobil štyri hity a zblokoval jednu strelu. Jeho tím však prehral na ľade Caroliny 3:6.

Tretím Slovákom v akcii bol obranca Andrej Sekera, ktorého Dallas zdolal New York Rangers 3:2 po predĺžení. Prvú výhru v klubovej histórii si pripísal Seattle, ktorý uspel v Nashville 4:3. V drese Los Angeles zažiaril Anže Kopitar, slovinský útočník okorenil hetrik dvoma asistenciami a mal leví podiel na triumfe 6:2 nad Vegas.