NHL: Ovečkin strelil dva góly a prekonal Dionnea, Washington vstúpil do sezóny s výhrou

14.10.2021 07:13

Hokejisti Washingtonu v zostave aj so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym vstúpili do novej sezóny NHL domácim víťazstvom 5:1 nad New Yorkom Rangers. Dvoma gólmi a dvoma asistenciami k tomu prispel ruský útočník Alexander Ovečkin, ktorý prekonal Marcela Dionnea a posunul sa na piate miesto v historickej tabuľke najlepších strelcov súťaže.

Ovečkin dosiahol 731. a 732. presný zásah v NHL, jeho spoluhráč Hendrix Lapierre si zasa na konto zapísal prvý. Feherváry odohral takmer 18 minút a do štatistík si zapísal jeden hit.

Vancouver prehral na ľade Edmontonu 2:3 po samostatných nájazdoch, ten víťazný zaznamenal Kyle Turris. V bránke Canucks sa predstavil Thatcher Demko, Slovák Jaroslav Halák mu kryl chrbát zo striedačky. V kanadskom derby zdolalo domáce Toronto Montreal 2:1, na začiatku tretej tretiny strelil víťazný gól švédsky útočník William Nylander.