Rusko zaznamenalo rekordný počet nových prípadov nákazy koronavírusom

Rusko zaznamenalo rekordný počet nových prípadov nákazy koronavírusom
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
Za uplynulých 24 hodín pribudlo v Rusku 31 299 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je najviac od začiatku pandémie. V krajine tiež vo štvrtok opäť zaregistrovali rekordný denný počet úmrtí, a to 986.

Predchádzajúci rekord v počte nakazených za 24 hodín zaznamenali v Rusku 24. decembra 2020, keď v krajine pribudlo 29 935 nových infikovaných. Celkovo od začiatku pandémie v Rusku zaznamenali už takmer 7,9 milióna prípadov nákazy. Informovala agentúra RIA Novosti. 

Predchádzajúci rekord v počte nakazených za 24 hodín zaznamenali v Rusku 24. decembra 2020, keď v krajine pribudlo 29 935 nových infikovaných. Celkovo od začiatku pandémie v Rusku zaznamenali už takmer 7,9 milióna prípadov nákazy.

V krajine momentálne evidujú takmer 735 000 aktívnych prípadov. U 8,8 percenta nakazených pritom úrady evidujú bezpríznakový priebeh ochorenia. Za uplynulých 24 hodín sa zároveň vyliečilo 21 670 pacientov.

V Rusku okrem toho v uplynulých týždňoch registrujú rekordné počty úmrtí v súvislosti s koronavírusom. Vo štvrtok tam zaznamenali dosiaľ najvyšší počet 986 úmrtí za deň. Rekordný počet úmrtí hlásili aj o deň skôr, a to 984. Celkovo v krajine od začiatku pandémie zomrelo v súvislosti s Covid-19 už 220 315 ľudí.

Rusko je piatou pandémiou koronavírusu najviac zasiahnutou krajinou na svete. Viac prípadov nákazy ako v Rusku od začiatku pandémie zaevidovali iba v Spojených Štátoch, Indii, Brazílii a Británii.  

Podľa ruských úradov je jedinou cestou, ako poraziť pandémiu, očkovanie. Podľa ruského ministra zdravotníctva Michaila Muraška ležia v nemocniciach s covidom prevažne nezaočkovaní pacienti, pričom menej ako 0,03 percenta ľudí s ťažkým priebehom ochorenia tvoria zaočkovaní pacienti.

Podľa hlavnej hygieničky Anny Popovovej koronavírusu v Rusku doposiaľ nepodľahol ani jeden zaočkovaný pacient.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá