Do liptovskej obce chodí medveď. Zásahový tím tam pomáhal aj pred rokom

Do liptovskej obce chodí medveď. Zásahový tím tam pomáhal aj pred rokom
Zdroj foto: TASR/Milan Kapusta
Na zvýšený výskyt medveďa hnedého by si v týchto dňoch mali dať pozor obyvatelia aj návštevníci Liptovskej Porúbky v okrese Liptovský Mikuláš. Obec o tom informovala na oficiálnej webovej stránke.

Zviera sa pohybuje najmä v lokalitách Horepotoky, Vápenica a v okolí cintorína.  "Žiadame občanov, aby v uvedených lokalitách zvýšili opatrnosť a pohybovali sa v skupinkách," upozornila obecná samospráva. Problém s opakovaným výskytom medveďa mali v Liptovskej Porúbke aj minulý rok, riešil to Zásahový tím pre medveďa hnedého.

Do stretu s medveďom sa dostali aj autá medzi medzi Zvolenom a Žiarom nad Hronom. Po zrážke so zvieraťom sa žiadny človek nezranil, ostali však poškodené dve autá. Banskobystrická krajská polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Ako uvádza polícia, nehoda sa stala v stredu (6. 10.) večer na ceste R1. V smere jazdy od Zvolena na Žiar nad Hronom sa zrazili osobné auto s medveďom. „Po náraze sa z auta odtrhlo hmlové svetlo, ktoré narazilo do prednej časti policajného auta, ktoré išlo opačným smerom,“ pripomína. Škodová udalosť podľa polície nebola zavinená vodičom.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá