ProCare vyžaduje od nezaočkovaných pacientov negatívny test, cieľom je zamedziť šíreniu nákazy

TA3 TASR
1.10.2021 14:45

Sieť nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare vyžaduje od nezaočkovaných dospelých pacientov pri ambulantnom vyšetrení antigénový test nie starší ako 24 hodín, alebo PCR test s platnosťou 72 hodín. Uviedla jej PR špecialistka Bianka Krejčíová.

V laboratóriách sekvenujú všetky vzorky pozitívne na nový koronavírus
TASR

Doplnila, že rovnaké podmienky platia aj pre sprevádzajúce osoby. "V sieti nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare, samozrejme, rešpektujeme usmernenia Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky a postupujeme podľa nich," reagovala Krejčíová pre TASR.

Vstup do nemocníc či ambulancií môže byť podmienený testovaním na prítomnosť nového koronavírusu v prípade, že lekár nerozhodne inak. Opatrenie by sa nemalo týkať plne zaočkovaných osôb. Vyplýva to z usmernenia Ministerstva zdravotníctva SR k testovaniu pacientov aj zamestnancov v nemocniciach a ambulanciách.

Cieľom usmernenia účinného od 8. septembra je nastavenie spôsobu testovania pacientov u všetkých poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Rezort zdravotníctva tento krok zdôvodnil napríklad tým, že zdravotnícke zariadenia sú jedným z miest, v ktorých môže dochádzať k prenosu infekcie od pacienta na iného pacienta a tiež od pacienta na zdravotnícky personál alebo opačne.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok