Hipš neuspel, novým predsedom strany Spolu je primátor Hlohovca Kollár

Aktualizované:
Poslanec národnej rady a primátor mesta Hlohovec Miroslav Kollár sa stal predsedom mimoparlamentnej strany Spolu - občianska demokracia. Juraj Hipš, ktorý tiež kandidoval na predsedu, neuspel. Kollár o tom informoval na sociálnej sieti. Za nového šéfa strany ho zvolili v sobotu na sneme.

Novým predsedom mimoparlamentnej strany Spolu sa stal Miroslav Kollár, zvolili ho na sobotňajšom sneme strany. Potvrdil to hovorca strany Matej Bučko. Kollár sa v statuse na sociálnej sieti poďakoval za dôveru. "Pokračujeme v práci na lepšom Slovensku, verím, že všetci SPOLU. A, samozrejme, nebudeme sa vyhýbať ani spolupráci s najbližšími partnermi," uviedol.

V súboji o post šéfa strany sa Kollár stretol s doterajším predsedom Jurajom Hipšom. V prípade oboch kandidátov išlo tiež o voľbu filozofie smerovania strany. Kým Kollár je presvedčený, že Spolu má fungovať samostatne ako stredopravá a občianskodemo­kratická strana, Hipš presadzoval spojenie s Progresívnym Slovenskom, ktoré by umožnilo získať dostatočné percentá vo voľbách a využiť tak odborný potenciál strany pre vytvorenie alternatívy voči súčasnej i minulej vláde.

K spojeniu s PS vyzvala aj predsedníčka "progresívcov" Irena Bihariová, v otvorenom liste členom strany Spolu argumentovala názorovou i hodnotou blízkosťou oboch politických subjektov. Oficiálnu tlačovú konferenciu po skončením snemu má Spolu-OD naplánovanú o 17.00 h.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá