Zo 150 poslancov neprišla ani desatina. Návrhy museli presunúť na neskôr

Zo 150 poslancov neprišla ani desatina. Návrhy museli presunúť na neskôr
Zdroj foto: TASR/Martin Baumann
Ilustračná fotografia
V rokovacej sále Národnej rady SR sedelo v ranných hodinách len okolo desať poslancov. Keďže v pléne chýbali viacerí navrhovatelia zákonov, ich body prepadli a presunuli sa na záver schôdze.

Podpredseda parlamentu Milan Laurenčík (SaS) preto viackrát prerušil rokovanie, kým prídu ďalší predkladatelia. Plénum nemalo o čom rokovať, keďže viaceré body programu 40. schôdze sú naplánované na neskôr.

Medzi presunutými bodmi je napríklad novela Zákonníka práce z dielne nezaradených poslancov Martina Čepčeka, Jána Podmanického a Filipa Kuffu. Novelou chceli docieliť zákaz nedeľného predaja. Presunuli sa i viaceré návrhy Tomáša Valáška (nezaradený). Navrhoval napríklad zákonom definovať životné partnerstvo, ktoré má byť prístupné pre všetky páry bez ohľadu na pohlavie osôb, ktoré pár tvoria. Na záver schôdze sa mu presunuli i novely zákona o sociálnom poistení či Zákonníka práce.

Okrem toho sa presunuli i koaličné návrhy Jaromíra Šíbla (OĽANO) a ďalších koaličných poslancov na zmenu legislatívy, týkajúcej sa niektorých opatrení na úseku environmentálnej záťaže či novela zákona o životnom prostredí.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá