Nevie, ako sa volá a odkiaľ prišla. Na chorvátskom ostrove našli zranenú ženu

Nevie, ako sa volá a odkiaľ prišla. Na chorvátskom ostrove našli zranenú ženu
Zdroj foto: TASR ilustračné
V odľahlej časti chorvátskeho ostrova Krk našli zranenú ženu, ktorá si nepamätá svoje meno a nevie, ako sa tam dostala.

Jej totožnosť je záhadou

Žena, podľa odhadu vo veku okolo 60 rokov, dostala lekársku pomoc, keď ju 12. septembra našli na Krku v severnej oblasti Chorvátska, napísala vo vyhlásení pre CNN miestna polícia. Polícia dala kolovať aj fotografiu ženy s tým, že je strednej postavy a meria približne 165 centimetrov, má plavé vlasy po plecia a modré oči. "Rozpráva anglicky, ale nepamätá si svoju totožnosť. V súčasnosti sa nachádza v nemocnici a je v stabilizovanom stave," dodala polícia.

Na policajnú výzvu zareagovalo už niekoľko ľudí, ale totožnosť ženy je stále záhadou. Ženu spozoroval na brehu muž v člne, ktorý zalarmoval úrady, napísal miestny denník 24 Sata. Štrnásť príslušníkov chorvátskej horskej záchrannej služby sa dostalo na miesto, kde sa žena nachádzala, po jazde vozidlami a potom pešou túrou dlhou asi 1,5 kilometra, dodal denník. "Dolu na brehu našli ženu s menšími zraneniami, mala niekoľko škrabancov a bola extrémne dehydrovaná a vyčerpaná. Ledva dokázala prehltnúť pár dúškov vody," citoval denník 24 Sata záchrannú službu.

Našli ju v skalnatej oblasti

"Dali sme ju na nosidlá, pretože nebola schopná kráčať, a prepravili sme ju do nemocnice," uviedli záchranári. Žena nevedela, odkiaľ prišla, a ani to, ako sa dostala na ostrov, dodala HGSS. Nemala pri sebe žiadne doklady ani mobilný telefón a v blízkosti sa nenachádzalo žiadne auto, spresnila horská záchranná služba.

Podľa miestnych obyvateľov je oblasť, kde ženu našli, veľmi skalnatá a prakticky neprístupná po mori aj pešo. Krk je najväčší chorvátsky ostrov v Jadranskom mori a je obľúbeným miestom návštevníkov tejto krajiny.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá