Jedálny lístok pre ploché brucho: Z týchto potravín v páse nepriberiete

Jedálny lístok pre ploché brucho: Z týchto potravín v páse nepriberiete
Zdroj foto: Pexels/SHVETS production
Mať ploché a vypracované brušné svaly nie je len o cvičení. Do veľkej miery na vzhľad brucha vplýva aj strava. Čo by ste jesť nemali zrejme samy viete, ale toto je zoznam toho, čo by ste, naopak, na svoj jedálny lístok mali zaradiť.

Spojte cvičenie so stravou a výsledok vás príjemne prekvapí. Práve brucho je kritickou partiou, ktorú nevytrénujete bez toho, aby ste neprispôsobili snahe aj jedálny lístok. Čo by na ňom nemalo chýbať? Tieto potraviny nielen že podporujú spaľovanie, ale brušný tuk aj odbúravajú.

Banán

Ovocie je strašiakom mnohých žien, ktoré si držia štíhli líniu, keďže obsahuje fruktózu. Netreba sa týchto sacharidov báť, ale ak chcete jesť striedmo, banánu sa nemusíte báť vôbec. Čím je toto ovocie zrelšie, tým viac cukrov sa v ňom nachádza, preto siahajte po menej zrelých banánoch. Tie sú hlavne zdrojom prospešnej vlákniny, ale najmä vás banán zasýti na dostatočne dlho a nebude už chvíľu po dojedení znovu hladné. Navyše, draslík a pektín, ktoré toto ovocie obsahuje, podporujú zdravé trávenie a látkovú výmenu.

Uhorka a paradajka

Zo zeleniny je najlepším priateľom plochého brucha uhorka, pre svoj vysoký obsah vody a množstva vitamínov a minerálov. Udržiava glukózu v krvi, poskytuje teda pocit sýtosti, a to pri minime kalórii. Priemerne má jeden kúsok tejto zeleniny len 50 kalórii.  

Kombinácia uhorky s paradajkou je v šalátoch mimoriadne obľúbená a vzdávať sa jej nemusíte ani počas redukcie váhy. Na sto gramov paradajok pripadá len 19 kalórii. Paradajka obsahuje taktiež množstvo vitamínov a minerálov. Za všetky spomeňme aspoň draslík, vďaka ktorému sa v tle nebude zadržiavať voda, čo môže byť pri túžbe po plochom brušku základ.

Kuracie mäso

Bielkoviny sú pri formovaní postavy podstatnou súčasťou jedálnička, nesiahajte však po hocijakom mäse. Ideálne je kuracie, ktoré je chudé, diéte a nenadúva. Ak chcete zhodiť z oblasti brucha, mali by ste si ho pripravovať najmä na prírodno, obmedziť soľ a radšej ju nahradiť bylinkami.   

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá