Na univerzite v Perme strieľal 18-ročný mladík. Študenti vyskakovali z okien

Pri pondelkovej streľbe v areáli Permskej štátnej univerzity na východe európskej časti Ruska zahynulo osem ľudí. Oznámil to Vyšetrovací výbor Ruskej federácie.

Zranilo sa najmenej 24 ľudí

"V dôsledku (streľby) zahynulo osem ľudí a niekoľko sa zranilo. Presné informácie o obetiach a zranených sa spresňujú," uviedla hovorkyňa Vyšetrovacieho výboru Svetlana Petrenková. K streľbe v areáli univerzity prišlo v pondelok okolo 11.00 h miestneho času. Vyšetrovací výbor neskôr uviedol, že útočníkom bol jeden zo študentov školy, ktorého príslušníci polície pri zadržaní postrelili. Podľa spravodajského portálu RBK je strelcom 18-ročný Timur Bekmansurov. Proti útočníkovi začala polícia trestné stíhanie pre vraždu.

Podľa údajov ruského ministerstva zdravotníctva sa pri streľbe zranilo najmenej 24 ľudí a sedem z nich hospitalizovali. Stav jedného z hospitalizovaných je pritom kritický. Ranení však neutrpeli iba strelné poranenia, niektorí sa totiž zranili aj pri tom, keď v panike vyskakovali z okien. Pozostalým obetí vyjadril úprimnú sústrasť aj ruský prezident Vladimir Putin. Zároveň nariadil premiérovi Michailovi Mišustinovi, aby do Permu vyslal ministra školstva Valerija Faľkova i ministra zdravotníctva Michaila Muraška, ktorí tam majú organizovať pomoc pre zranených a pozostalých obetí, oznámil hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

 Univerzita prostredníctvom svojho oficiálneho účtu na sociálnej sieti vyzvala študentov, aby sa zamkli v učebniach a ostali na svojich miestach. Osoby, ktoré sa nachádzali v areáli univerzity, mali univerzitný kampus opustiť, ak to bolo možné. "Ak sa v tejto chvíli nachádzate v univerzite a ste v učebni, prosím zamknite zvnútra dvere a zostaňte na mieste," píše sa v príspevku univerzity.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá