Trnka ma nahrávkou Gorila nikdy nevydieral, vypovedal Haščák

6.9.2021 12:01

Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka nevydieral finančníka Jaroslava Haščáka nahrávkou Gorily. Tvrdí to Haščák, ktorého svedeckú výpoveď v pondelok čítali na procese pred Okresným súdom Bratislava I. Dobroslav Trnka tam čelí obžalobe v kauze nahrávky, s ktorou ho mal vydierať.

"Dobroslav T. ma nikdy nevydieral, ani mi zvukovú nahrávku Gorila neponúkal a ani mi ju nikdy nepúšťal," vypovedal v minulosti Haščák. Pripomenul, že po rozhodnutiach Ústavného súdu aj Krajského súdu v Bratislave mali byť všetky nahrávky z akcie Slovenskej informačnej služby pod krycím názvom Gorila zlikvidované.

Pokiaľ by Dobroslav Trnka nahrávkou disponoval, mal ju, podľa Haščáka, odovzdať. "Dostával som ponuky na odkúpenie zvukových a dokonca aj videonahrávok, a to od anonymných osôb. Nikdy som na žiadne ponuky nereflektoval," uvádza sa v svedeckej výpovedi Haščáka, ktorú prečítal samosudca OS Bratislava I.

Na súde sa čítala aj svedecká výpoveď podnikateľa Mariana Kočnera. Ako vyplynulo počas pojednávania, Marian Kočner riadne nevypovedal, keďže namietal zákonnosť telefonického rozhovoru jeho s Dobroslavom Trnkom. Prokurátor ÚŠP podal obžalobu na Dobroslava Trnku zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa na súd na začiatku mája. Podľa záverov vyšetrovateľa si bývalý šéf Generálnej prokuratúry SR nemal splniť povinnosť vyplývajúcu mu zo zákona, teda stíhať všetky trestné činy, o ktorých sa dozvedel. Proces je naplánovaný aj na utorok (7. 9.).

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok