V kuchyni rožňavskej nemocnice vzniklo ohnisko nákazy. Prípravu stravy zabezpečuje náhradný personál

TA3 TASR
2.9.2021 14:19

V kuchyni rožňavskej nemocnice vzniklo ohnisko ochorenia COVID-19, pozitívnych je 15 pracovníkov a na výsledky ďalších testov sa stále čaká. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.

V laboratóriách sekvenujú všetky vzorky pozitívne na nový koronavírus
TASR

Prvý prípad ochorenia COVID-19 medzi zamestnancami prevádzky kuchyne zaznamenali v rožňavskej nemocnici ešte v piatok 27. augusta. Nemocnica preto uskutočnila antigénové testovanie zamestnancov kuchyne, následne v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva Rožňava pracovníkov otestovali aj PCR testami.

„K dnešnému dňu je laboratórne pozitívnych celkom 15 zamestnancov prevádzky kuchyne. Na niektoré výsledky ešte čakáme. V súčasnosti nemocnica zisťuje všetky relevantné epidemiologické informácie k tejto skutočnosti,“ uviedla Fedáková s tým, že všetci pozitívne testovaní zamestnanci sú v domácej karanténe.

Nemocnica o prípade informovala personál všetkých oddelení, o prípravu a výdaj stravy sa stará náhradný personál. Podľa Fedákovej rožňavská nemocnica okrem uvedených neeviduje žiadne ďalšie pozitívne prípady v radoch zamestnancov, na nemocničných lôžkach aktuálne nie je hospitalizovaný žiadny pacient s ochorením COVID-19.


Máš dobrý tip na reportáž?

Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.

Zistiť viac
zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok