Zarážajúce, ale nie prekvapivé. OĽANO komentuje zločineckú skupinu na ministerstve

Zarážajúce, ale nie prekvapivé. OĽANO komentuje zločineckú skupinu na ministerstve
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák
Zistenia, podľa ktorých mala fungovať za čias pôsobenia Roberta Kaliňáka a Denisy Sakovej v rezorte vnútra a na ústredí práce zločinecká skupina, sú podľa OĽANO "ohavné a zarážajúce, ale nie prekvapivé". Informovalo o tom koaličné hnutie.

Všetci museli držať spolu

Hnutie reagovalo na informácie, že podľa vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry mala za bývalej vlády fungovať zločinecká skupina, ktorá vyťahovala milióny eur z projektov v rezorte vnútra a na ústredí práce.

OĽANO tvrdí, že na svetlo vychádzajú stále väčšie praktiky predošlých vlád Smeru-SD. "Vo svojej podstate venovali všetku energiu svojho akože vládnutia na obohacovanie a korumpovanie, kde musel každý smerák byť súčasťou tohto systému našich ľudí. Všetci museli držať spolu, ináč hrozilo, že sa im tento systém rozpadne ako domček z kariet, čo sa aj po voľbách deje. Vo svojej panike a strachu sú schopní sa podieľať na rozvrate štátu hecovaním proti očkovaniu a všetkým protipandemickým opatreniam," poznamenal poslanec Juraj Krúpa (OĽANO).

Vyťahovali milióny eur

Podľa vyšetrovateľov NAKA mala za bývalej vlády fungovať zločinecká skupina, ktorá vyťahovala milióny eur z projektov v rezorte vnútra a na ústredí práce. Obstarávali ich v rokoch 2015 až 2020. Obstarávanie mala vyhrať firma spriaznená s ľuďmi z najvyššieho stupňa zločineckej skupiny.

Exministerka vnútra a súčasná nezaradená poslankyňa parlamentu Denisa Saková je šokovaná z informácií, že na Ministerstve vnútra SR mala údajne fungovať zločinecká skupina. Dôvodom je podľa jej slov najmä to, že jej súčasťou mal byť kajúcnik Peter Petrov alias Tiger. Zdôraznila, že nikdy sa nestretla s nikým, kto bol medializovaný ako obvinený.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá