Kanada otvorila svoje hranice, avšak len pre niektorých plne zaočkovaných

Kanada otvorila svoje hranice, avšak len pre niektorých plne zaočkovaných
Zdroj foto: TASR/AP
Plne zaočkovaní občania Spojených štátov a obyvatelia s trvalým pobytom v USA môžu od pondelka prejsť cez pozemné hranice do Kanady bez akýchkoľvek karanténnych opatrení.

Pozemné hranice medzi Spojenými štátmi a Kanadou, ktoré sú najdlhšie na svete, boli pre cestovanie, ktoré nie je nevyhnutné, uzatvorené od polovice marca minulého roka v dôsledku pandémie koronavírusu. Kanadská vláda od pondelka zrušila povinnú 14-dňovú karanténu pre všetkých plne očkovaných občanov USA v prípade, ak sú zaočkovaní vakcínou schválenou pre použitie v Kanade.

Cestujúci takisto musia mať negatívny test na ochorenie COVID-19 a pred príchodom sa zaregistrovať on-line alebo prostredníctvom aplikácie ArriveCAN. Kanadská vláda chce otvoriť hranice aj pre plne očkovaných cestujúcich z ostatných krajín sveta, a to od 7. septembra, píše televízna stanica CBS.

USA naopak oznámili, že ponechajú svoje hranice s Kanadou uzatvorené pre všetky osoby, ktoré nevykonávajú neodkladné cesty, a to minimálne do 21. augusta. To isté platí aj pre mexické hranice. Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena však začína plánovať postupné znovuotvorenie krajiny, píše AP.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá