Triky proti lámaniu a štiepeniu nechtov. Vystačíte si s domácimi surovinami zo špajze

Triky proti lámaniu a štiepeniu nechtov. Vystačíte si s domácimi surovinami zo špajze
Zdroj foto: Pexels/Valeria Boltneva
Trápia vás slabé nechty, ktoré neviete dostať do kondície so žiadnymi vitamínmi ani kozmetickými prípravkami? Tak skúste staré osvedčené babské triky, na ktoré nepotrebujete nič špeciálne. Tačí nahliadnuť do špajze.

Nechty sú odrazom nášho zdravia a dlhodobého spôsobu stravovania. Ak nemáte dostatok vitamínov a minerálov, prejaví sa to práve na lámavých alebo štiepiacich sa nechtoch. Tento problém trápi až 20 percent ženskej populácie. Zvyčajne vám chýba béčko, céčko, háčko a éčko, z minerálov zas vápnik, zinok či železo. Prvú pomoc môžete hľadať v kuchyni, a tým nemyslíme na to, čo si navaríte. 

Cibuľa

Na pevné nechty zaberá šťava z cibule. Buď ju rozkrojte a potierajte si nechty alebo ešte lepšie, odšťavte ju a ruky ponorte do získaného extraktu. Takáto kúra sa odporúča raz týždenne.  

Zelený čaj

Nielen proti lámaniu, ale aj žltému nádychu nechtov pomáha zelený čaj, a to vďaka antioxidantom, ktoré obsahuje. Recept je veľmi jednoduchý, uvaríte čaj, a keď bude vlažný ponoríte do neho ruky na desať až pätnásť minút, aspoň dvakrát týždenne. 

Mlieko so žĺtkom

Vajcia sú skvelé na vlasy a rovnako i na nechty. Vyrobte si kúru zmiešaním troch lyžíc mlieka s jedným žĺtkom. Zmes dobre vmasírujte do okolia nechtov a po dvadsiatich minútach zmyte.  

Ľanové semienka

Ak sa vám nepozdávajú nechtové masky, urobte si rovno relaxačný kúpeľ. Stačí do vriacej vody pridať dve lyžičky ľanových semienok a nechať variť. Túto vodu následne využite pre oddych svojich rúk a posilnenie nechtov Pridať môžete aj pár kvapiek olivového oleja.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá