Morvaya chytali kŕče, no cieľ preťal: Bolo to peklo, ale olympiáda sa nebalí

Morvaya chytali kŕče, no cieľ preťal: Bolo to peklo, ale olympiáda sa nebalí
Zdroj foto: TASR/Martin Baumann
Michal Morvay
Slovenský chodec Michal Morvay si v piatok odkrútil premiéru na olympijských hrách. Na 50 km trati v horúcom Sappore urputne bojoval a dokázal prekonať sám seba, keď napriek kŕčom prišiel do cieľa. V silnej konkurencii obsadil 41. miesto s časom 4:15:22 h a mankom 25:14 minúty na víťazného Poliaka Dawida Tomalu.

Pre dvadsaťštyriročného Morvaya to bola premiéra na vrcholnom podujatí, doteraz neštartoval ani na majstrovstvách sveta či Európy. Do Sappora sa dostal vďaka postaveniu v kvalifikačnom rebríčku. "Do pretekov som nastúpil s menším zranením, pretože ma už tri týždne trápi koleno, ale to nie je podstatné. Začal som podľa plánu, taktika bola dobrá a až do polovice som sa cítil dobre," uviedol.

V druhej časti sa však na ňom podpísali úmorné podmienky. Päťdesiatkari odštartovali o 5.30 miestneho času pri vysokej vlhkosti vzduchu a teplote okolo 25 stupňov, ktorá sa však postupne vyšplhala nad tridsiatky: "V živote som nezažil takéto počasie a ukázalo sa to, keď som začal chytať kŕče do nôh. Nevedel som si s tým dať rady, bojoval som v hlave, či pokračovať ďalej. Bolo to peklo, najťažšie preteky, aké som kedy zažil."

Nakoniec však v sebe našiel mentálnu silu, aby dokončil svoj cieľ a preťal finiš. "Olympiáda sa nebalí. Mal som trošku vyššie očakávania, ale dobojoval som to až do cieľa a za to si dávam veľké plus. O tri roky budem šliapať na oveľa vyššie priečky," sľúbil fanúšikom.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá