V rámci akcie Mýtnik III obvinili až osem osôb

Aktualizované:
Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil v rámci stredajšej akcie Mýtnik III dovedna osem osôb z korupčnej trestnej činnosti. Informovala o tom hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

"Úrad špeciálnej prokuratúry GP SR môže v tomto štádiu konania potvrdiť, že dnešného dňa bolo v rámci akcie Mýtnik III vyšetrovateľom NAKA vznesené obvinenie celkovo ôsmim osobám, a to výlučne pre korupčnú trestnú činnosť, ktorá má základ v štyroch rôznych skutkoch. Dvom osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin podplácania a ďalším šiestim osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin prijímania úplatku," priblížila  hovorkyňa.

Ako uviedla, v rámci akcie, ktorú vykonali príslušníci NAKA za súčinnosti sekcie inšpekcie a vnútornej kontroly Finančného riaditeľstva SR, boli zadržané celkovo štyri osoby. Pobyt jednej obvinenej osoby aktuálne nie je známy. "Ďalšie bližšie informácie budú poskytnuté, keď to procesná situácia umožní," dodala hovorkyňa GP SR.

Medzi obvinenými by podľa medializovaných správ mali byť podnikateľ Miroslav Výboh, bývalá šéfka finančnej správy Lenka Wittenbergerová a bývalý štátny tajomník Radko Kuruc. Obvinený je aj bývalý šéf FS František Imrecze. Toho obvinili a väzobne stíhali už počas prvej tohtoročnej akcie Mýtnik I. V piatok 30. júla ho prepustili z väzby na slobodu.

TOP videá

Korupčná kauza Mýtnik, v ktorej NAKA zasahovala do stredy už dvakrát, sa týka utajovaných zmlúv na FS SR za niekoľko desiatok miliónov eur. Medzi obvinenými v kauze v súčasnosti figuruje aj podnikateľ Jozef Brhel, spomínaný exriaditeľ FS František Imrecze či IT podnikateľ Michal Suchoba. Obvinený je aj brat Jozefa Brhela Peter Brhel, ktorý je od apríla stíhaný na slobode. Jozefovi Brhelovi predĺžil v utorok 3. augusta Najvyšší súd SR väzbu do začiatku decembra tohto roka.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá