Bilesová dosiahla po problémoch prvý úspech. Užívala si to, s medailou nerátala

3.8.2021 17:08

Po odhlásení z individuálneho viacboja, finále na bradlách, prostných a na preskoku získala americká gymnastka Simone Bilesová na OH 2020 bronzovú medailu na kladine.

Bilesová dosiahla po problémoch prvý úspech. Užívala si to, s medailou nerátala
Foto: TASR/AP

Osudný preskok

Štvornásobná zlatá medailistka z Ria 2016 absolvovala minulý týždeň iba jeden neúspešný preskok v tímovej súťaži a odvtedy ju diváci cvičiť nevideli. Odôvodnila to psychickými problémami. Podľa vlastných slov nemala pred odchodom do Tokia žiadne problémy, tie sa začali až po kvalifikácii. 

Sama nedokázala pochopiť, prečo hlava a telo nespolupracovali: "Kde sa prerušil kábel? Bolo to ťažké. Trénovala som, bola som pripravená a cítila som sa v poriadku. Potom sa to stalo a nedokázala som to kontrolovať. Nechcela som riskovať zdravie a bezpečnosť. Nestálo to za to. Moje telesné a duševné zdravie sú cennejšie ako každá medaila, ktorú dokážem získať."

Urobila to kvôli sebe

Na kladine sa napokon rozhodla štartovať a v porovnaní s kvalifikáciou si polepšila o štyri priečky. "Som šťastná, že som sa bez ohľadu na dosiahnutý výsledok mohla ešte raz predstaviť v Tokiu. Urobila som to kvôli sebe a som hrdá na to, ako mi súťaž vyšla. Pripravovala som sa na olympiádu päť rokov. Prísť sem a nebyť schopná ničoho nebolo pre mňa ľahké," povedala Bilesová. "Neočakávala som, že odídem s medailou. Jednoducho som tam vyšla a užívala si to," dodala Američanka.

Bilesová sedela počas štyroch finále, v ktorých nenastúpila na tribúne a povzbudzovala športovcov z USA. Veľa pre ňu znamenalo, že jej lekári nakoniec dali pre štart na kladine zelenú. Či siahne o tri roky Američanka v Paríži na piate olympijské zlato, pre ňu nie je v tejto chvíli téma. "Parížom sa vôbec nezaoberám. Je ešte množstvo vecí, na ktorých musím kvôli sebe pracovať," cituje slová gymnastky internetový portál nau.ch.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok