Gymnastická hviezda Bilesová má problémy, musela sa odhlásiť z viacboja

Gymnastická hviezda Bilesová má problémy, musela sa odhlásiť z viacboja
Zdroj foto: TASR/AP
Americká gymnastická hviezda Simone Bilesová sa odhlásila z finále viacboja jednotlivkýň na olympijských hrách v Tokiu, v ktorom mala obhajovať zlatú medailu z Ria de Janeiro. Vedenie Americkej gymnastickej federácie o tom informovalo na twitteri.

Bilesová nedokončila utorňajšie finále viacboja družstiev. Na preskoku spravila chybu a na ďalších náradiach sa už nepredstavila. Štvornásobná zlatá medailistka z OH 2016 neskôr priznala, že neodstúpila primárne pre zranenie. Situáciu po úvodnom neúspešnom vystúpení na preskoku nezvládla najmä psychicky. Najväčšia osobnosť ženskej gymnastiky v ďalšom priebehu OH plánovala štartovať vo finále na všetkých štyroch náradiach, jej stav budú lekári posudzovať na dennej báze.

"Po ďalšom lekárskom vyšetrení sa Simone Bilesová odhlásila z individuálneho viacboja. Z celého srdca podporujeme jej rozhodnutie a tlieskame jej statočnosti pri určení si priority, ktorou je jej zdravie. Svojou odvahou opäť ukázala, prečo je pre mnohých vzorom," uviedla v stanovisku USA Gymnastics.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá