Už ste o nej počuli? Kozmetická ingrediencia skvalén omladí aj zahojí vašu pleť

Už ste o nej počuli? Kozmetická ingrediencia skvalén omladí aj zahojí vašu pleť
Zdroj foto: Pexels/Ron Lach
Skvalén je telu vlastná látka, ktorá je v kozmetických prípravkoch ideálna práve na letné obdobie. Aké zázraky dokáže s vašou pleťou táto ingrediencia?

Možno ste o ňom počuli a možno nie. Skvalén je v posledných rokoch pomerne často skloňovanou ingrediencou v rámci kozmetiky, no ešte stále málo žien vie, čomu táto telu vlastná látka prospieva.

Účinky skvalénu

Skvalén je nenasýtený uhľovodík, ktorý tvoria nielen rastliny, ale aj ľudská pečeň. Práve v našom organizme vzniká z toho dôvodu, aby ochraňoval pokožku. Podobne funguje, ak ho začneme telu dodávať aj v extra dávkach. Používaním tohto lipidu sa vaša tvár stane hydratovanou, žiarivou a zmiznú z nej všetky nedokonalosti. Znie to ako zázrak? Aj preto je skvalén veľkým kozmetickým hitom a spôsobil doslova šialenstvo.  

Molekula budúcnosti

Krémy, séra či oleje, ktoré obsahujú skvalén chránia pokožku pred stratou vody a zároveň na nej vytvárajú neviditeľnú ochranu, cez ktorú neprenikajú napríklad nepriaznivé vplyvy zo životného prostredia. A to nie je všetko!

Skvalén dokáže tiež liečiť rany po akné, drobné jazvy, hyperpigmentáciu, ale aj zachrániť a upokojiť spálenú pokožku. Odborníci ho preto právom nazývajú molekulou budúcnosti a už jeho privítanie na kozmetickom trhu naznačuje, že bude úspešný.  

Pre koho je vhodný

Táto aktívna látka je síce vhodná pre všetky typy pleti, ale ak idete na to logicky, potrebu vody a hydratácie má najmä zrelá a suchá pokožka.

Skvalén je teda najčastejšie súčasťou anti-age prípravkov. Mastná pleť má zas sklony k tvorbe akné, s čím si taktiež vie poradiť, len treba vyberať produkty, ktoré sú určené na boj proti vyrážkam.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá