Shakiru budú zrejme súdiť za daňové podvody. Nezaplatila viac než 14,5 milióna eur

Shakiru budú zrejme súdiť za daňové podvody. Nezaplatila viac než 14,5 milióna eur
Zdroj foto: TASR/AP
Vyšetrujúci sudca v španielskom meste Barcelona oznámil, že existujú "dostatočné indície“ na to, aby sa začal súdny proces s kolumbijskou popovou speváčkou Shakirou spojený s daňovými únikmi. Podľa prokuratúry speváčka v rokoch 2012-14 nezaplatila v Španielsku na daniach viac než 14,5 milióna eur.

Ak sa nedosiahne mimosúdna dohoda, Shakira by podľa denníka La Vanguardia mohla skončiť na lavici obžalovaných, pričom by jej v prípade odsúdenia hrozilo väzenie. Známa 44-ročná speváčka obvinenie odmieta.

Podľa žaloby Shakira v danom období uvádzala pre daňové účely ako svoje oficiálne miesto pobytu Bahamy, ale v skutočnosti žila v Španielsku so svojím partnerom, španielskym futbalistom Gerardom Piquém. Daňové sadzby sú na Bahamách omnoho nižšie ako v Španielsku.

Ľudia, ktorí v Španielsku strávia viac než šesť mesiacov v roku, sú považovaní za obyvateľov povinných platiť dane. Shakira však opakovane zdôrazňovala, že v zmienených rokoch nebola trvalou obyvateľkou Španielska. Do Barcelony sa oficiálne presťahovala v roku 2015 po tom, ako mala s Piquém dve deti.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá