V časti Austrálie pribúda rekordný počet nakazených, čakajú ich prísne opatrenia

29.7.2021 10:15

V austrálskom štáte Nový Južný Wales zaznamenali vo štvrtok 239 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je najviac od začiatku pandémie. Počet novoinfikovaných každým dňom stúpa aj napriek viac ako mesiac trvajúcemu lockdownu v hlavnom meste Sydney.

V časti Austrálie pribúda rekordný počet nakazených, čakajú ich prísne opatrenia
Foto: TASR/AP

Vláda Nového Južného Walesu v stredu pre šíriaci sa variant delta predĺžila lockdown v Sydney o ďalší mesiac. Reštrikcie v meste trvajú už od 26. júna.

V tomto austrálskom štáte momentálne evidujú viac ako 2.800 aktívnych prípadov nákazy koronavírusom, hospitalizovaných je 182 ľudí, z toho 54 na jednotkách intenzívnej starostlivosti; 22 pacientov je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu.

Budú platiť prísne opatrenia

Po zverejnení nových alarmujúcich čísel pristúpila vláda Nového Južného Walesu k sprísneniu protipandemických opatrení. V niekoľkých oblastiach Sydney budú musieť obyvatelia nosiť rúška vždy, keď opustia svoje domovy, pričom od miesta svojho bydliska sa nemôžu vzdialiť na viac ako päť kilometrov. Podľa agentúry Reuters sa má toto opatrenie týkať viac ako dvoch miliónov ľudí.

"Stačí len hŕstka alebo malé percento ľudí, ktorí sa nezachovajú správne, a zabrzdí nás to všetkých," uviedla premiérka Nového Južného Walesu Gladys Berejiklianová.

Austrálsky premiér Scott Morrison vo štvrtok vyhlásil, že na zastavenie šírenia vírusu a ukončenie lockdownu bude potrebné urobiť viac, než len zaočkovať obyvateľstvo.

V Novom Južnom Walese je proti koronavírusu plne zaočkovaných iba 17 percent obyvateľov starších ako 16 rokov. Miestne úrady pritom uviedli, že lockdown v Sydney bude možné ukončiť až vtedy, keď sa počet prípadov priblíži k nule.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok