Pre mňa za mňa môžete kedykoľvek umrieť, odkázal filipínsky prezident nezaočkovaným

Pre mňa za mňa môžete kedykoľvek umrieť, odkázal filipínsky prezident nezaočkovaným
Zdroj foto: TASR/AP
Filipínsky prezident Rodrigo Duterte.
Filipínsky prezident Rodrigo Duterte varoval obyvateľov Filipín, ktorí sa nechcú dať zaočkovať proti koronavírusu, že v rámci opatrení proti nákazlivejšiemu variantu delta im môže nariadiť zákaz vychádzania.

Duterte vo vysielaní televízie uviedol, že na podobný zákaz síce neexistuje zákon, avšak dodal, že je pripravený čeliť za jeho zavedenie aj súdnym žalobám. Podľa neho je toto opatrenie potrebné, aby sa po uliciach nemohli pohybovať ľudia, ktorí "šíria vírus na všetky strany". 

"Pre mňa za mňa môžete kedykoľvek umrieť," odkázal prezident tým obyvateľom Filipín, ktorí odmietajú očkovanie. Agentúra AP však pripomína, že skôr ako neochota Filipíncov nechať sa zaočkovať, túto krajinu trápi nedostatok vakcín proti koronavírusu.  

Na vyše 100-miliónových Filipínach je v súčasnosti plne zaočkovaných len necelých sedem miliónov ľudí, najmenej jednu dávku vakcíny dostalo viac ako 11 miliónov obyvateľov. Tieto počty sú však veľmi vzdialené cieľom, ktoré si určila vláda. Tá by chcela zaočkovať minimálne 60 - 70 miliónov Filipíncov.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá