Niektoré obce čakajú doplňujúce voľby, budú sa konať na jeseň

Niektoré obce čakajú doplňujúce voľby, budú sa konať na jeseň
Zdroj foto: TASR/Erik Mader
Doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí v sobotu 23. októbra sa budú týkať ďalších 14 sídiel. Rozhodnutie predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina) zverejnili v utorok na portáli slov-lex.

Starostu i poslanca obecného zastupiteľstva si predposlednú októbrovú sobotu budú voliť v obciach Starina a Zemiansky Vrbovok. Nových starostov majú zvoliť aj v obciach Jelenec, Vlkanová a Moškovec. Poslancov obecných zastupiteľstiev budú voliť v obciach Veľké Držkovce, Adamovské Kochanovce, Žikava, Abramová, Ivančiná, Muránska Huta, Budča, Pavľany a Veľká Lodina.

Celkovo by sa mali októbrové doplňujúce voľby do orgánov samospráv týkať 34 obcí, rozhodnutím predsedu parlamentu na začiatku júna vyhlásili voľby primátora v Sečovciach, starostu v Marianke a Hurbanovej Vsi, takisto v Selciach, Ratkovej, Gemerčeku a Hontianskych Nemciach, rovnako v Strihovciach a Kračúnovciach. Voľby poslancov obecného, respektíve mestského zastupiteľstva sa uskutočnia v Hradišti pod Vrátnom, Pavliciach, Malej Čause, Polianke, takisto v obciach Bielovce, Kovarce, Pribylina, Píla, Brezov, Ďurďoš i v Novej Bani.

Doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí sa vyhlasujú v prípade, ak sa v niektorej obci nekonali, alebo ak zanikol mandát poslanca či starostu bez náhradníka. Zákon tiež stanovuje, že voľby sa zopakujú, ak ich vyhlásil Ústavný súd SR za neplatné.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá