Na Slovensku udrela tretia vlna horúčav, očakávajte dusno aj búrky

Aktualizované:
Vysoké teploty, dusno, búrky. Taký charakter bude mať počasie posledný júlový týždeň. Na Slovensku udrela tretia vlna horúčav počas tohto leta. Meteorológovia varujú pred búrkami, ktoré môžu zasiahnuť najmä krajný západ a severozápad krajiny, kde SHMÚ vydal aj výstrahu prvého stupňa.

Búrky s krúpami sa môžu počas noci z pondelka na utorok (27. 7.) vyskytnúť najmä v severnej a západnej časti Slovenska. Meteorológovia v tejto súvislosti vydali najnižší stupeň výstrahy, ktorý platí do utorka do 5.00 h.

Výstraha pred nočnými búrkami sa týka všetkých krajov okrem Košického. "S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 18 až 23 metrov za sekundu (65 až 85 kilometrov za hodinu)," spresnili meteorológovia.

TOP videá

Prvý stupeň varovania SHMÚ zároveň vydal pred vysokými teplotami počas utorkového dňa. Výstraha platí pre Banskobystrický, Košický, Nitriansky, Trnavský a Prešovský kraj. Teplota môže miestami dosiahnuť 34 stupňov Celzia. "Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov," uviedol SHMÚ.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá