Filipíny zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,7

Filipíny zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,7
Zdroj foto: SITA/AP (ilu)
Silné zemetrasenie s magnitúdou 6,7 zasiahlo v sobotu Filipíny. Jeho ohnisko sa však nachádzalo v značnej hĺbke a miestne úrady vyhlásili, že neočakávajú žiadne obete na životoch ani materiálne škody.

Zemetrasenie udrelo pri hlavnom filipínskom ostrove Luzon o 04:48 h miestneho času (22.48 h SELČ) v hĺbke 112 kilometrov, uviedla Geologická služba Spojených štátov . Po prvotných záchvevoch nasledovali o niekoľko minút neskôr otrasy s magnitúdou 5,8 v rovnakej oblasti.

"Kontrolujeme nízko položené oblasti pre prípad cunami," oznámila polícia v provincii Batangas, ktorá leží južne od filipínskeho hlavného mesta Manila a neďaleko epicentra záchvevov. Miestne úrady nevydali žiadne varovanie pred cunami.

"Zemetrasenie nebolo v porovnaní s predchádzajúcimi veľmi silné," podotkli policajné zdroje. Filipínske súostrovie pravidelne zasahujú zemetrasenia vďaka jeho polohe na tichomorskom Ohnivom kruhu, oblúku intenzívnej seizmickej aktivity, ktorý sa tiahne od Japonska cez juhovýchodnú Áziu až po tichomorskú nížinu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá