Turecko uvoľnilo opatrenia. Počet nových prípadov je najvyšší od polovice mája

Turecko uvoľnilo opatrenia. Počet nových prípadov je najvyšší od polovice mája
Zdroj foto: TASR/AP
Turecko v piatok zaznamenalo najvyšší počet nových prípadov nákazy koronavírusom od polovice mája. Stalo sa tak len niekoľko týždňov po tom, ako krajina začiatkom júla uvoľnila protipandemické opatrenia.

Turecké ministerstvo zdravotníctva v piatok zaznamenalo za uplynulých 24 hodín 60 úmrtí a 11.000 nových prípadov nákazy, čo je najviac od polovice mája. Počet prípadov v Turecku stúpa od začiatku júla, kedy v krajine uvoľnili protipandemické opatrenia.

Turecký minister zdravotníctva Fahrettin Koca v piatok vyzval obyvateľstvo, aby sa dalo zaočkovať, a zdôraznil dôležitosť prísnych preventívnych opatrení. V krajine dostalo aspoň prvú dávku vakcíny približne 46 percent obyvateľov. V krajine používajú dve protikoronavírusové vakcíny - očkovaciu látku od čínskej farmaceutickej spoločnosti Sinovac a látku od konzorcia Pfizer/BioNTech.

V krajine v uplynulom období stúpa aj podiel prípadov nákazy variantom delta. Turecko však zatiaľ nezverejnilo žiadne oficiálne údaje, ktoré by ukazovali, aký percentuálny počet prípadov tvorí tento variant, po prvýkrát zaznamenaný v Indii.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá