ABBA má rekord. Album skupiny sa v britskom rebríčku udržal takmer 20 rokov

ABBA má rekord. Album skupiny sa v britskom rebríčku udržal takmer 20 rokov
Zdroj foto: TASR
Výberový album švédskej popovej skupiny Abba s názvom "ABBA Gold: Greatest Hits" sa stal prvou nahrávkou, ktorá strávila 1000 týždňov v britskom UK Albums Chart, rebríčku najpredávanejších hudobných albumov na území Spojeného kráľovstva.

Predmetná kompilácia vydaná v septembri 1992 je po výberovom albume "Greatest Hits" od britskej rockovej skupiny Queen druhým najpredávanejším albumom v Spojenom kráľovstve. Predalo sa ho dosiaľ 5,6 milióna kusov. "ABBA Gold: Greatest Hits" obsahujúci skladby ako "Dancing Queen", "Mamma Mia" a "Waterloo" je v prvej stovke danej hitparády už 19 rokov a 12 týždňov. Album strávil na najvyššej priečke UK Albums Chart osem týždňov.

Ide o komerčne najúspešenjší album tejto skupiny, ktorý v predaji predbehol aj jej štúdiové albumy ako Arrival (1975) či Voulez-Vous (1979), ktoré oba dosiahli prvé miesto v britských rebríčkoch, uvádza BBC. "ABBA Gold: Greatest Hits" je kritikmi považovaný za "vynikajúco vyvážený album" a jeden z najlepšie zostavených výberov "najväčších hitov". Vydanie albumu viedlo k opätovnému nárastu záujmu o skupinu Abba, ako aj k realizácii divadelného muzikálu a dvoch filmov s využitím hudby skupiny.

Tento míľnik by v dohľadnom čase mohli dosiahnuť ďalšie dva albumy - "Legend" (1984) od Boba Marleyho (984 týždňov v UK Albums Chart) a "Greatest Hits" (1981) od skupiny Queen (952 týždňov).

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá