Počet nakazených v Nemecku naďalej klesá, incidencia je najnižšia od júla 2020

Počet nakazených v Nemecku naďalej klesá, incidencia je najnižšia od júla 2020
Zdroj foto: TASR/AP
V Nemecku v sobotu klesla sedemdňová incidencia koronavírusového ochorenia Covid-19 pod hodnotu päť, čo je najmenej od vlaňajšieho júla, informovala tlačová agentúra DPA.

Inštitút Roberta Kocha (RKI) v celoštátnych štatistikách uviedol, že sedemdňová incidencia, čiže počet infikovaných osôb na 100.000 obyvateľov za sedem dní, je na úrovni 4,9, čo je najmenej od 30. júla 2020, keď Nemecko evidovalo 4,8 nakazených na 100.000 obyvateľov za sedem dní, uvádzajú vedci. Nemecko v sobotu zaznamenalo 671 nových prípadov nákazy, čo je o niečo viac ako minulý týždeň, kedy zaznamenali 592 nových prípadov. Za uplynulých 24 hodín v krajine tiež zaznamenali 16 úmrtí v súvislosti s koronavírusovou infekciou SARS-CoV-2.

V Nemecku celkovo zaznamenali od začiatku pandémie už viac ako 3,7 milióna nakazených a 91.023 súvisiacich úmrtí. Predpokladá sa však, že reálny počet nakazených môže byť ešte vyšší, kedže nie všetky prípady sa podarilo zaznamenať.

V Nemecku sa postupne šíri aj nový, nákazlivejší variant delta, ktorý bol prvýkrát zaznamenaný v Indii. Tento variant v krajine tvoril minulý týždeň približne 36 percent všetkých prípadov nákazy koronavírusom. Očakáva sa, že v nasledujúcich dňoch bude tvoriť viac ako 50 percent prípadov nákazy a postupne sa stane dominantným, uvádza webový portál týždenníka Der Spiegel.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá