Lengvarský chápe obavy Sme rodina, svojho návrhu sa však úplne nevzdá

Aktualizované:
Šéf rezortu zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) chápe obavy koaličného hnutia Sme rodina v súvislosti s novelou k využívaniu Covid preukazov. Verí, že si s hnutím vydiskutuje ich pripomienky k zákonu.

Lengvarský však avizoval, že v žiadnom prípade nie je ochotný úplne odstúpiť od podmienky preukazovať sa testom alebo tzv. GreenPassom pri vstupe do reštaurácií či podnikov. Povedal to v piatok počas návštevy dolnokubínskej nemocnice.

"Plne chápem ich obavy, ktoré smerujú k dostupnosti, či už priestorovej, alebo finančnej, testovacích kapacít. Budeme s nimi viesť diskusiu. Verím tomu, že v najbližšom termíne, keď zasadne parlament, sa dohodneme tak, aby zákon mohol byť schválený," uviedol Lengvarský.

Dohodli sa na presunutí

Koaličné hnutie Sme rodina zablokovalo vládnu novelu, ktorá hovorí o očkovaní a testovaní ako podmienkach pre prípadný vstup do reštaurácií či podnikov. Vládna novela zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia sa týka využívania Covid preukazov, tzv. GreenPassov. 

V piatok sa očakávalo jej zaradenie do programu aktuálnej schôdze parlamentu, predseda Sme rodina a Národnej rady (NR) SR Boris Kollár hovorí o jej preložení na neskôr. Predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský dodal, že sa dohodli na preložení novely na schôdzu so začiatkom 22. júla. Dovtedy sa budú podľa jeho slov snažiť "vychytať muchy" v návrhu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá