Na políciu počas protestov hádzal dlažobné kocky. Odsúdili ho na päť rokov

Na políciu počas protestov hádzal dlažobné kocky. Odsúdili ho na päť rokov
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák
Okresný súd Bratislava I odsúdil českého občana Pavla Ružičku na nepodmienečný trest odňatia slobody vo výške piatich rokov. Ružička sa zviditeľnil počas minuloročných októbrových protestov pred Úradom vlády SR v Bratislave, keď hádzal dlažobné kocky do príslušníkov polície.

Verdikt je právoplatný, keďže ako prokurátor, tak aj obžalovaný sa vzdali právo odvolať sa. Informoval o tom hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. "OS Bratislava I uznal obžalovaného za vinného z obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa. Odsúdil ho na trest odňatia slobody vo výmere päť rokov so zaradením do ústavu na výkon trestu odňatiam slobody s minimálnym stupňom stráženia. Obžalovaný urobil vyhlásenie o vine. Súd pri rozhodovaní mimoriadne znížil trest odňatia slobody vzhľadom na osobu a okolnosti skutku," vysvetlil hovorca.

Ružička a Martin J. z Popradu boli obvinení z obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa, ktorého sa mali dopustiť 17. októbra 2020 počas protestov pred ÚV SR v Bratislave. V prípade dokázania viny im hrozil trest odňatia slobody na 12 až 25 rokov, keďže sa činov dopustili počas krízovej situácie – núdzového stavu.

Ultras fanúšikovia, stúpenci ĽSNS a iné osoby 17. októbra protestovali pred Úradom vlády SR. Žiadali odstúpenie vtedajšieho premiéra Igora Matoviča, zároveň nesúhlasili ani s opatreniami proti šíreniu nového koronavírusu. Zasiahla proti nim polícia, ktorá použila slzný plyn a vodné delá. Niekoľko osôb bolo zadržaných, zranených bolo viacero osôb.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá