Polícia v Holandsku zaistila takmer tri tony kokaínu. Mali hodnotu 195 miliónov eur

Polícia v Holandsku zaistila takmer tri tony kokaínu. Mali hodnotu 195 miliónov eur
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
Holandská polícia v utorok oznámila, že zhabala takmer tri tony kokaínu a niekoľko miliónov eur v hotovosti na farme neďaleko letiska Schiphol pri Amsterdame.

Mali hodnotu 195 miliónov eur

Policajné zložky podnikli minulý štvrtok raziu na pozemku neďaleko dediny De Kwakel, len niekoľko kilometrov južne od Schipholu, a zatkli podozrivú osobu. Druhého podozrivého neskôr zastavili v neďalekom aute. Zásahu predchádzalo dlhotrvajúce vyšetrovanie.

Podľa odhadov polície by mali zhabané drogy na čiernom trhu hodnotu 195 miliónov eur. Polícia dodala, že "ide o jeden z najväčších nálezov drog v dejinách amsterdamskej polície".

Podľa miestnych médií policajti skonfiškovali aj hotovosť v hodnote 11,3 milióna eur, ako aj luxusné predmety vrátane drahých vín, jedného veterána a knihy o boxerskej legende Muhammadovi Alim v hodnote 12.500 eur. Zhabali takisto šesť zbraní, tlmiče, strelivo a stroje na počítanie peňazí.

Podozrivé osoby zostávajú vo väzbe

Obe podozrivé osoby vo veku 54 a 29 rokov zostávajú vo väzbe a čelia obvineniam z rozsiahleho obchodovania s drogami.

Vo februári príslušníci belgickej, holandskej a nemeckej polície zhabali 23 ton kokaínu - bolo to dosiaľ najväčšie zadržané množstvo tejto drogy v Európe. Razie uskutočnili v Hamburgu a Antverpách.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá