Najviac od začiatku pandémie. V Rusku zaznamenali rekordný denný počet obetí

Najviac od začiatku pandémie. V Rusku zaznamenali rekordný denný počet obetí
Zdroj foto: TASR/AP
V Rusku zaznamenali v utorok za posledných 24 hodín 652 úmrtí v súvislosti s koronavírusovou infekciou SARS-CoV-2, čo je najviac od začiatku pandémie. Celkovo v Rusku evidujú 134.545 úmrtí v súvislosti s koronavírusom.

Najviac ľudí doteraz zomrelo na Vianoce

Najviac úmrtí za posledných 24 hodín zaznamenali v Moskve, kde zomrelo 121 ľudí, a v Petrohrade, kde zomrelo 119 ľudí, čo je taktiež najviac od začiatku pandémie v tomto meste. Doteraz zomrelo v Rusko v súvislosti s koronavírusom za deň najviac 635 ľudí, a to vlani 24. decembra.

Za posledných 24 hodín zaznamenali v Rusku 20.616 prípadov nákazy koronavírusom, vyliečilo sa 14.697 ľudí. Celkovo sa v krajine infekciou SARS-CoV-2 nakazilo už takmer 5,5 milióna obyvateľov.

Najhoršie je na tom Moskva

Situácia je najkritickejšia v metropole Moskva, kde za posledných 24 hodín zaregistrovali 6209 nových prípadov nákazy, celkovo sa tam koronavírosovou infekciou nakazilo už viac ako 1,35 milióna ľudí.

V Rusku v posledných týždňoch rapídne stúpa počet nových prípadov aj úmrtí, takmer denne sú zaznamenávané nové rekordy. Dôvodom zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie je pravdepodobne nákazlivejší variant delta - prvýkrát zaznamenaný v Indii.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá