Bizarné zákony o bozkávaní: Kde na svete je zákaz dať bozk spiacej žene či lúčiť sa takto na stanici?

Bizarné zákony o bozkávaní: Kde na svete je zákaz dať bozk spiacej žene či lúčiť sa takto na stanici?
Zdroj foto: Pexels/Snapwire
Niektoré zákony sú také absurdné, že nemôžete vôbec uveriť ich existencii. A zopár z nich upravuje aj štátom dané pravidlá o bozkávaní.

Niekoľko amerických štátov má dodnes stále platné zákony, podľa ktorých je bozkávanie vylúčené medzi nezosobášenými dvojicami.

Bizarných zákonov, ktoré obmedzujú alebo totálne zakazujú bozkávanie je na svete niekoľko, no najväčšími puritánmi sú Američania. Práve od ich zákonodarcov pochádza najviac absurdít spojených s bozkami.  

Limit bozkávania

Dva americké štáty dokonca zákonom určili, ako dlho by spojenie pier dvoch ľudí malo trvať. V Marylande si ľudia asi neužijú veľa romantiky, keďže im paragrafy určujú časový limit na bozkávanie len na jednu jedinú sekundu.   

O niečo lepšie sú na tom obyvatelia štátu Iowa, kde sa na verejnosti môžu dvojice bozkávať „až“ päť minút. V tomto americkom štáte sú však experti na niečo iné. Pusa od muža s fúzami je na ulici absolútne vylúčená a za porušenie vám hrozí pokuta.  

Koho nebozkávať

Ďalšími perličkami sú príkazy o tom, koho bozkávať, alebo lepšie povedané, s kým sa nebozkávať. Tak napríklad niekoľko amerických štátov má stále platné zákony z roku pána, podľa ktorých je tento akt vylúčený medzi nezosobášenými dvojicami.

V Logan County v Colorade je zas trestné bozkávať spiacu ženu. V Minnesote platí zákaz bozkávania rýb, a ak chcete dať pusu človeku, tak jedine v prípade, že nejedol cibuľu, cesnak alebo sardinky. Práve posledný menovaný zákaz je však nezmysel na druhú, pretože sa týka len mužov, ale ženy vynechal.

Kde nebozkávať

Ak je tých zákazov a príkazov na váš ešte málo, muži zákona vám môžu určiť nielen to, koho a ako dlho, ale ešte aj kde bozkávať. V tomto prípade pôjdeme mimo Ameriky. Prvá chuťovka pochádza z Francúzska, kde v roku 1910 zakázali kvôli hrozbe meškania vlakov bozkávanie na stanici. Akosi však pozabudli a tento zákon platí dodnes.

Morálne zásady platia aj v Novom Mexiku, kde si bozky a iné intímnosti môžete vymieňať v aute na zadnom sedadle počas obednej prestávky jedine za podmienky, že máte na svojom vozidle zatiahnuté záclony!

Filmový zákon o bozkoch

Napokon ešte jeden nepísaný zákon, ktorý pochádza z filmového sveta. Väčšina bozkov na striebornom plátne je taká nudná kvôli Hayovmu kódexu z roku 1930. Tento zákonník hovorí o zákaze vášnivých bozkov, a paradoxne, mnohí tvorcovia ho rešpektujú dodnes.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá