Kauzou Čistý deň sa bude zaoberať prokuratúra v Trnave

Kauzou Čistý deň sa bude zaoberať prokuratúra v Trnave
Zdroj foto: SITA/Martin Havran
Trestným oznámením na neziskovú organizáciu Čistý deň, ktoré podal koncom minulého týždňa na Generálnej prokuratúre SR predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič, sa bude zaoberať Krajská prokuratúra v Trnave.

"Predmetné trestné oznámenie bolo GP SR 24. júna postúpené na Krajskú prokuratúru Trnava," uviedol hovorca GP SR Dalibor Skladan. Viskupič 18. júna informoval, že TTSK sa rozhodol podať trestné oznámenie vo veci podozrenia zo spáchania subvenčného podvodu. Ide o záležitosť, ktorá trvá niekoľko rokov. Trnavský kraj prenajímal, respektíve vypožičiaval, organizácii Čistý deň dve budovy. V júni 2018 rozhodlo Zastupiteľstvo TTSK, že ruší obe, aj prenájom, aj výpožičku.

Ako priblížil Viskupič, čo sa týka prenájmu jednej budovy, v čase, ktorý určilo zastupiteľstvo, bol tento záväzok z hľadiska Čistého dňa vyrovnaný a už sú v objekte poskytované sociálne služby. "Druhá budova bola právne vypožičaná a táto budova v jesennom termíne roku 2018 odovzdaná nebola. Samosprávny kraj preto dal žalobu na vypratanie tejto budovy a zo strany Čistého dňa prišla séria protižalôb. Dodnes túto budovu nevrátili," priblížil Viskupič. Z pohľadu TTSK je užívaná v rozpore s vôľou vlastníka aj zastupiteľstva samosprávneho kraja.

Koncom mája súd platobným rozkazom rozhodol, že Čistý deň má zaplatiť 83.000 eur TTSK za neoprávnené užívanie budovy v Galante-Hodoch od roku 2018.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá